Svetový deň chrbtice

Svetová spoločnosť pre zdravú chrbticu – WSS si od roku 2000 pripomína Svetový deň chrbtice. Cieľom tohto dňa je predchádzať zdravotným problémom chrbtice a súvisiacich ochorení pohybovej sústavy, ako aj podporiť povedomie o štruktúre ľudského tela. Tento deň informuje o preventívnych prehliadkach, ktoré odhaľujú problémy s chrbticou skôr ako sa objavia príznaky.

Každý rok si 16. októbra pripomíname Deň chrbtice

Organizácie, združenia, aj lekári sa snažia o zvýšenie informovanosti o tomto dni, bližšie sa venujúcom chrbtici, kostiam, kĺbom, ochoreniam chrbtice (bolesti chrbta, krčnej chrbtice, skoliózy a choroby diskov). Tieto choroby majú vplyv na život človeka a celkové zdravie.

Výskum preukázal, že zlé držanie tela alebo nečinnosť môže prispieť k rozvoju bolesti chrbta. V tento deň poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a rôzne organizácie po celom svete poskytujú dôležité informácie o tomto dni, tipy a nástroje, ktoré pomáhajú predchádzať poruchám chrbtice.

Faktom je, že ľudia najčastejšie bojujú s bolesťami chrbta (až v 80%). V mnohých prípadoch je dôvod bolesti neznámy.

Ozonoterapia je považovaná za efektívnu a bezpečnú terapiu. Vedie k odbúraniu bolesti a je pre ľudí výhodnejšia po finančnej stránke aj po zdravotnej stránke, ako klasická chirurgický operácia, vykonaná na operačnej sále. Prostredníctvom nej sa liečia bolestivé stavy chrbtice, chrbtové platničky alebo bolesti nervov. Ľudia, ktorí sa oboznámia s touto formou liečby bližšie v teoretickej rovine, pristujú k praktickej liečbe, preto Vám ponúkame možnosť oboznámiť sa s ňou.

Na Slovensku nie je veľmi rozšírená, keďže proti používaniu ozónu je veľká svetová loby farmaceutických firiem. Ozonoterapia je oproti liekom lacnejšia, liečenie ozonoterapiou je kratšie a lieky majú veľa nežiadúcich účinkov na pacienta.