Ozón molekula

Ozón v lekárstve

Ozónoterapia využíva vlastnosti ozónu

Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne.

Ozónoterapia s použítim kolagénu je jednoduchá. Informujte sa u nás.

Medicinálny ozón je zmes kyslíka s ozónom, kde podstatnú časť tvorí kyslík. Táto zmes sa používa rôzne, buď ako plyn, ozonizovaná voda, krém alebo olej. Z väčšiny výskumov v Európe a v USA na začiatku 20. storočia vyplynulo, že ozónová liečba je veľmi bezpečná a bez vedľajších účinkov.

Čo je ozónoterapia?

Ozónoterapia je aplikácia medicínského ozónu do blízkosti platničky pod CT alebo RTG. Je to ambulantný výkon, moderná metóda, ktorá urýchľuje návrat pacienta do bežného života, a v mnohých prípadoch ho zachráni pred operačným výkonom.

Ozónoterapia spolu s kolagénom je revolučná metóda v liečbe chronických bolestí.

Ozónoterapia je aplikácia medicínského ozónu do blízkosti platničky pod CT alebo RTG. Je to ambulantný výkon, moderná metoda, ktorý urýchľuje návrat pacienta do bežného života, a v mnohých prípadoch ho zachráni pred operačným výkonom.

Ozónoterapia je považovaná za efektívnu a bezpečnú terapiu. Vedie k odbúraniu bolesti a je pre ľudí výhodnejšia po finančnej stránke aj po zdravotnej stránke, ako klasická chirurgický operácia, vykonaná na operačnej sále. Prostredníctvom nej sa liečia bolestivé stavy chrbtice, chrbtové platničky alebo bolesti nervov. Ľudia, ktorí sa oboznámia s touto formou liečby bližšie v teoretickej rovine, pristujú k praktickej liečbe, preto Vám ponúkame možnosť oboznámiť sa s ňou.

Na Slovensku nie je veľmi rozšírená, keďže proti používaniu ozónu je veľká svetová loby farmaceutických firiem. Ozonoterapia je oproti liekom lacnejšia, liečenie ozonoterapiou je kratšie a lieky majú veľa nežiadúcich účinkov na pacienta.

Liečivé účinky ozónu:

  • analgetické účinky
  • regeneračná schopnosť
  • protizápalové účinky
  • odstraňuje opuch tkaniva
  • má výrazne protinádorové účinky
  • zlepšuje imunitný systém
  • likviduje vírusy, baktérie, plesne
  • zlepšuje prekrvenie tkanív
  • regeneračná schopnosť
Ozonoterapia využíva vlastnosti ozónu